وکیل برای کلاه برداری:

وب سایت مشاوره حقوقی چتر عدالت با ارائه خدمات حقوقی در خصوص مشاوره با وکلای مجرب و آشنایی با انواع جرم، شناسایی وکلای مجرب ( وکیل برای کلاه برداری) در خدمت شما عزیزان می باشد.

 

وکیل برای کلاه برداری

 

کلاه برداری عبارت است از بردن مال دیگری از طریق توسل توأم با مسئولیت به وسایل متقلبانه در کلاهبرداری رایانه ای موضوع دسترسی به اطلاعات محرمانه شخص یا اشخاص حقیق و حقوقی می باشد.

وکیل کلاه برداری به شخصی گفته که توانایی وکالت در خصوص جرم کلاه برداری، اثبات ادعای موکل، آشنایی و تسلط کافی به قوانین مدنی و حقوقی و دارای فن سخنوری باشد.

مطابق ماده ۱ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس و کلاه برداری در صورت وجود هر یک از این شرایط کلاهبرداری مشدد می شود :

  1.   اتخاذ عنوان یا سمت مجعول مأموریت از طرف سازمان ها و مؤسسات دولتی
  2.    استفاده از تبلیغ عامه از طریق وسایل ارتباط جمعی
  3.    مرتکب از کارکنان دولت یا وابسته به دولت باشد

 انتخاب وکیل برای کلاه برداری:

  •  انتخاب وکیل کلاه برداری متخصص  جرم کلاه برداری، جرائم بسیاری در حکم کلاه برداری موجود می باشد که مشهودترین آنها فروش مال غیر است که در حکم کلاه برداری است وکیل می بایستی بر ده ها قانون اصلی و خرده قانون  تسلط کامل جهت اثبات جرم داشته باشد.
  •  سپردن پرونده های کلاه برداری ( حقه بازی ) به وکلای کم سابقه و غیر متخصص می تواند منافع مادی شهروندان را تضییع و باعث تشدید مشکلات گردد
  •  کلاهبرداری و حقه بازی  امروز بیشتر از طریق فضای مجازی و در بستر اینترنت رخ می دهد وکالت متهمین کلاه برداری که این روز ها با نام جرایم رایانه ای مشهود هستند.

به موجب ماده ۱۱۵ قانون تجارت مصوب اردیبشهت ۱۳۱۱ کدام  اشخاص کلاهبردار محسوب می شوند :

  1.   مؤسسین و مدیرانی که برخلاف واقع پرداخت تمام سهم الشرکه نقدی و تقویم و تسلیم سهم الشرکه غیر نقدی را در اوراق و اسنادی که باید برای ثبت شرکت بدهند اظهار کرده باشند.
  2.  کسانی که به وسیله متقلبانه سهم الشرکه غیرنقدی بیشتر از قیمت واقعی آن تقویم کرده باشند
  3.   مدیرانی که با نبودن صورت دارایی یا به استناد صورت دارایی مزبور منافع موهوبی را بین شرکا تقسیم کنند.

امتیازات وکیل کلاه برداری:

امتیازات وکیل کلاه برداری به توانایی اثبات جرم از طریق اشراف بر قوانین مدنی و امور حقوقی است. وکیل کلاه برداری کاردان در وقوع جرم کلاهبرداری باید توانایی اثبات جرم، انتقال مال غیر، معامله معارض یا فروش مال غیر را داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی