دارندگان دسته چک

توصیه هایی برای دارندگان دسته چک

دارندگان دسته چک با رعایت کردن برخی نکات تا حدودی زیادی می توانند از سو استفاده ی سودجویان جلوگیری به عمل آورند.

دارندگان دسته چک

چک برگشتی از جمله معضلاتی می باشد که در حال حاضر مشکلات فراوانی را در جامعه به وجود آورده و خیلی از افراد به دلیل نا آگاهی و عدم استفاده ی صحیح از دسته چک به زندان می افتند.


در صورتی که دارندگان دسته چک موارد قانونی مرتبط با استفاده از دسته چک را رعایت نمایند از سو استفاده از دسته چک خود نیز جلوگیری به عمل آورده و آن را به حداقل می رسانند.


از همین رو برخی نکات مهم در اینباره را ذکر خواهیم کرد:

_ در هنگام نوشتن متن چک حتما خود و با قلم شخصی خود این کار را انجام دهید؛ حتی در صورتی که فرد طرف مقابل مورد اعتمادتان باشد، باز هم متن چک را همیشه خود وبه قلم خود بنویسید.


_ مبلغ چک را حتما هم به ریال و هم به تومان بنویسید  در قسمت در وجه نیز تا حد ممکن سعی کنید تا اسم شخص نوشته و از به کار بردن کلمه ی حامل بپرهیزید.


_ در داخل مستطیلی که مبلغ به عدد نوشته می شود، عددی را که می نویسید سعی کنید تا با کم ترین فاصله با حرف “ر” کلمه ریال بنویسید و بعد ا نوشتن مبلغ چک به عدد جلوی آن را تا آخر کادر مستطیلی شکل خط بکشید.


_ در هنگام نوشتن مبلغ چک آرام و بدون عجله این کار را انجام دهید تا احتمال بروز هر گونه خط خوردگی کاهش پیدا نماید.


_ در صورتی که هر گونه قلم خوردگی بر روی چک ایجاد شد حتما در پشت چک آن را قید نموده و بنویسید که قلم خوردگی از جانب شما بوده و سپس اقدام به تصحیح آن نمایید.


شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیش تر در اینباره مشاوره حقوقی با وکلای کار آزموده و مجرب موسسه حقوقی چتر عدالت ایرانیان داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی